Możliwy jest spadek zachorowań do zera?

Wg profesora Anthony’ego Stainesa z DCU tak, ale nie obędzie się bez tzw. bolesnych konsekwencji i ostrych działań ze strony rządu.

Przede wszystkim, aby ilość zakażeń wirusem SARS-CoV-2 spadła do zera, powinno się stosować do wszystkich zaleceń zdrowotnych, w tym permanentnie nosić osłony twarzy, ale i ograniczyć poruszanie do niezbędnego minimum.

Profesor Anthony Staines:

– Jeżeli rząd chce zniwelować ilość zakażeń do minimum, musi wprowadzić wiele restrykcji, a te będą bolesne dla mieszkańców Irlandii. Nie oznacza to powrotu do pełnej blokady, którą mieliśmy na początku kryzysu. Może jednak oznaczać powrót do ograniczenia ruchu. Trzeba jednak powiedzieć mieszkańcom wyspy, pracuj w domu, jeśli możesz, jeśli nie możesz pracować w domu, noś maskę.

Profesor jest też zdania, że większość zakażeń, nie ma nic wspólnego z zagranicznymi wojażami mieszkańców Irlandii, więc nie jest przekonany, czy granice powinny być zamknięte dla podróżnych i to w obu kierunkach.

Profesor Anthony Staines:

– Zdecydowana większość przypadków w Irlandii nie ma nic wspólnego z zagranicznymi turystami i podróżami. NPHET poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni było łącznie 8 lub 10 przypadków związanych z podróżami zagranicznymi. Większość z tych przypadków ma charakter […] lub rozprzestrzenianiem się lokalnym. Dlatego opanowanie tego musi być naszym absolutnym priorytetem.

*

Z tego wynika, że powinniśmy mieć prawo do podróży zagranicznych, ale po kraju już nie. Zastanawiam się, czy ktokolwiek w tym kraju, przedstawi jakiś spójny plan walki z koronawirusem?

Bogdan Feręc

Źr: Irish Examiner

Polska-IE: Udostępnij
Żółte ostrzeżeni
Niewielki spadek ilo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian