Możliwe są powodzie. Zapowiada się całonocny deszcz

Met Éirann ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w południowej części kraju, a te mogą powodować nawet lokalne powodzie.

Kiedy zachodnia część wyspy zalana jest słońcem, na południu oraz w części wschodniej rozwinęły się gęste chmury, z których już teraz w niektórych miejscach pada deszcz. Niestety do wieczora będzie tylko gorzej, bo na początku drobne opady deszczu zmienią się w ulewy i na każdy metr kwadratowy spaść może do 30 mm wody.

Dlatego Met Éireann zdecydował się na wprowadzenie statusu żółtego dla hrabstw: Kilkenny, Wexford, Cork, Kerry, Limerick, Tipperary i Waterford, które najbardziej dotknięte zostaną opadami.

Ostrzeżenie weszło w życie o godzinie 17:00, ale największego deszczu należy spodziewać się po godzinie 20:00. Opady mają występować przez całą noc, natomiast Żółty Alert obowiązuje do jutra do godziny 9:00.

Meteorolodzy ostrzegają również, że podczas opadów, mogą występować niewielkie podtopienia, głównie w okolicach małych cieków wodnych, które prawdopodobnie występować będą ze swoich koryt.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Rząd sceptyczny do
PIRAT DROGOWY W RĘK