Możliwe jest utrzymanie zakazu podróżowania do świąt

Premier Micheál Martin powiedział, iż zaniepokojony jest nagłym wzrostem zakażeń, kiedy okazało się, że ich dzienna ilość, zbliżyła się do 430.

Wezwał jednocześnie, aby nadal stosować się do ograniczeń, co pozwoli na utrzymanie koronawirusa pod kontrolą, a jednocześnie na utrzymanie poziomu ograniczeń na obecnym poziomie. Premier powiedział również, że nie można popadać w duży optymizm, jeżeli chodzi o szczepionkę, bo nie da ona natychmiastowego efektu, a na ten trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Micheál Martin:

– Jestem bardzo zaniepokojony tymi liczbami. Powiedziałbym ludziom, że każdy kontakt ma znaczenie. Jeśli ludzie chcą cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia z najbliższymi, szczególnie z rodzicami lub dziadkami, niezwykle ważne jest, aby obserwowali ich zachowanie w nadchodzącym tygodniu.

W najbliższy piątek w życie powinien wejść przepis, który zdejmuje ograniczenia podróżowania poza hrabstwo, w którym się mieszka, ale jeżeli ilość zakażeń nadal będzie wzrastać, prawdopodobnie utrzymany zostanie w mocy, a zniesiony okresowo, dopiero przed samymi świętami.

W kilku słowach szef rządu wypowiedział się także o możliwej kolejnej blokadzie kraju, a w tym zakresie stwierdził, że nie ma przekonania, by została wprowadzona, a i stała się zasadna, chociaż „wszystko jest w rękach mieszkańców kraju”.

Jutro na posiedzeniu rządu, omawiany będzie plan wprowadzenia w kraju szczepień, a gabinet rozważy wszelkie możliwości jego sprawnego przeprowadzenia, aby w najkrótszym możliwym czasie, zaszczepić jak największą populację Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Animated horror 'Kil
Brexitowa umowa mini
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian