„Możecie oskarżyć mnie o sianie paniki, ale mówię prawdę”

Tymi słowami zwrócił się podczas debaty o podróżach międzynarodowych prof. dr Gabriel Scally do zebranych, kiedy powiedział, że wirus obecny będzie z nami przez kolejne dwa lata.

Dr Scally, co podkreślił w swoim wystąpieniu na Uniwersytecie w Bristolu, jest przeciwnikiem podróży międzynarodowych, a te, o ile muszą się już odbywać, to powinny być „rozsądne”, by chronić się przed mutacjami. Wg profesora, warianty koronawirusa atakować będą świat przez kolejne dwa lata, więc niezbędne są środki bezpieczeństwa, by się przed nimi chronić.

Scally wyraził też pogląd, że problemem dla ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa będą stałe podróże, więc jest też zwolennikiem ich ograniczenia. Profesor uznał jednocześnie, że wirus SARS-CoV-2, jest jednym z najgroźniejszych w ostatnich latach i to pomimo wprowadzenia do użytku szczepionek.

Prof. dr Gabriel John Scally:

– Możecie oskarżyć mnie o sianie paniki – to, co robię, to mówię ci prawdę. Będziemy mieć warianty, które będą nas atakować przez dwa lata i musimy podjąć odpowiednie środki ostrożności. Jedną z rzeczy, która wiąże się z tym, jest ograniczenie podróży międzynarodowych na tyle, jak dalece jest to uzasadnione i na ile to możliwe. W ten sposób zapewniamy sobie bezpieczeństwo przez następne kilka lat, dopóki świat nie zostanie zaszczepiony.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
JetClub rozpoczyna l
Zbigniew Gryglas: Zr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian