Moskwa może zniszczyć „Irlandię i Wielką Brytanię nuklearnym tsunami”

Kiedy rosyjska telewizja państwowa podała informację, że Federacja jest  stanie zniszczyć Irlandię oraz Wielką Brytanię atakiem nuklearnym, na obu wyspach rozpoczęła się ożywiona dyskusja o możliwościach reakcji na potencjalny atak jądrowy.

Jak się okazuje, Irlandzka Marynarka Wojenna, nie ma obecnie żadnej możliwości, aby wykrywać rosyjskie, ale też inne drony podwodne, które zdolne są do przenoszenia ładunków nuklearnych. To z kolei jest wysoce niepokojące, bo Republika nie ma też możliwości obronnych w tym zakresie, czyli nie może podejmować prób zniszczenia potencjalnych zagrożeń nadchodzących z wody.

Poseł niezależny Cathal Berry  powiedział, że to wręcz przerażające, iż Irlandia jest „całkowicie nieprzygotowana” na taki wypadek. Republika nie jest też gotowa, o ile podwodny atak nuklearny dotyczyć będzie Wielkiej Brytanii. Poseł Berry dodał, że Irish Navy, „nie ma możliwości” wykrycia podwodnej łodzi bezzałogowej, jaka zaprezentowana została w rosyjskiej telewizji będącej na usługach reżimu w Moskwie.

Program odebrano na wyspach, jako próbę zastraszenia, a jednocześnie ocenia się, iż jest wysoko prawdopodobne, że do takiego zdarzenia może dojść, gdyż informacje o dronach zdolnych przenosić podwodne ładunki jądrowe i możliwości pojawienia się u wybrzeży Irlandii oraz Wielkiej Brytanii podał Dmitrij Kiselyov, który znany jest z prokremlowskich zapatrywań, a i nazywany jest tubą propagandową Putina, a to on użył słów o „nuklearnym tsunami„.

Niepokojący raport pokazał, że u wybrzeży Donegal użyto podwodnego pocisku, który wywołałby tsunami, które zniszczyłoby wyspę. Nie była to jedyna symulacja, którą pokazano, bo mówi się o wysłaniu bomby atomowej Sarmat do Wielkiej Brytanii z mapą pokazującą, że zniszczy ona również Irlandię.

Następnie podwodny dron atomowy Poseidon spowodowałby ogromne tsunami, co pozostawi zniszczenia ostateczne, więc atomową pustynię.

Rosyjskie media od początku wojny zniekształcają obraz sytuacji, ale i najzwyczajniej w świecie oszukują rosyjskie społeczeństwo, które żyje w świadomości, że Federacja walczy z nazizmem, a także toczy bój z Zachodem o egzystencję na świecie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
To koniec rosyjskiej
Laburzyści chcą po
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська