Morska droga do Europy staje otworem

Po wczorajszej informacji o uruchomieniu stałych połączeń promowych z kontynentem, mamy kolejne zapowiedzi i możliwe jest, że Wielka Brytania, będzie całkowicie pominięta przez Irlandię podczas transportu towarów na i z kontynentu.

Uruchomienie stałego połączenia z portu Rosslare do Dunkierki, przyjęte zostało z dużym zadowoleniem przez firmy transportowe, które zyskają od stycznia nowe, bezpośrednie połączenie z kontynentem europejskim, ale na tym się nie kończy.

Jak się okazuje, do uruchomienia takich połączeń przygotowuje się także Irish Ferries, które prowadzi rozmowy z kilkoma portami u wybrzeży kontynentu.

W związku z tymi zapowiedziami można się spodziewać, że tranzytowy ruch towarowy, jaki do i z Irlandii prowadzony był przez firmy z Republiki przez Eurotunel, wkrótce przejdzie do historii, a zarówno transportowcy z kontynentu, jak i ci z Irlandii, prowadzić będą swoje trasy, wyłącznie drogą morską.

Nie jest wykluczone, bo i w Europie kontynentalnej słychać takie głosy, że nasza wyspa, może zyskać połączenia promowe z kilkoma państwami, więc nie tylko do Francji, bo i do Holandii, a nawet Niemiec. Wszystko jednak zależeć będzie od zainteresowania i wysokością wymiany towarowej z poszczególnymi rejonami kontynentu.

Bogdan Feręc

Źr: Press Association/Reuters

Polska-IE: Udostępnij
Ogromna złość wł
Rząd powinien uniem
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian