Morawiecki: Polska rozpoczyna skok gospodarczy

Polska nie tylko jest gotowa do gospodarczego skoku, ale Polska właśnie ten skok rozpoczyna – mówił w środę w Sochaczewie premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że skorzystają na tym zarówno polscy pracownicy, jak i polscy przedsiębiorcy.

To wszystko, co jest dobre dla gospodarki, chcemy posadzić „na podglebiu Polskiego Ładu” – mówił premier Mateusz Morawiecki, który złożył w środę wizytę w zakładzie Energop w Sochaczewie.

Jest to, jak powiedział, polski program społeczno-gospodarczy dobrze przygotowany, przeanalizowanym, przeliczony, „który oznacza, że Polska nie tylko jest gotowa do gospodarczego skoku, ale Polska właśnie ten skok rozpoczyna”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jak mówił szef rządu, to oznacza, że dla polskich rodzin będzie tutaj coraz lepsze miejsce do poszukiwania pracy i mieszkania. „Także dla tych, którzy chcą działać na własny rachunek, mają swoją własną działalność gospodarczą i zarabiali do niedawna 7-9 tys. zł czy 11-15 tys.” – powiedział.

Premier zaznaczył, że jego rząd przedstawia dziś ofertę przejścia na ryczałt, „do 9 mln obrotów z obniżoną stopą podatkową z 17 na 14 proc. bądź z 15 na 12 proc. i z płaską składką zdrowotną”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zdaniem Mateusza Morawieckiego i klasa kreatywna, i pracownicy, w przypadku umów o pracę do poziomu 12 tys. zł „będą albo korzystali na Polskim Ładzie, albo będzie Polski Ład przynajmniej neutralny z punktu widzenia finansowego”.

Premier stwierdził, że to iż gospodarka jest gotowa do skoku „to dobra wiadomość dla polskich pracowników i dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców”. 

Polska-IE: Udostępnij
Tymczasowe wytyczne
Alergia na pyłki: s
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian