„Mniejszy brat” mówi o 3 poziomie w innych hrabstwach

Minister ds. działań klimatycznych, sieci komunikacyjnych i transportu Eamon Ryan powiedział, że podnoszenie ograniczeń do poziomu trzeciego, „jest możliwe, a nawet prawdopodobne”.

Wg lidera Partii Zielonych istnieje duże prawdopodobieństwo, również innych częściach kraju, bo sprawa nie dotyczy tylko Dublina i niektóre hrabstwa, mogą doczekać się podniesienia poziomu ograniczeń. Wypowiedź Eamona Ryana zarejestrowana została w studiu telewizji RTÉ, a było to w programie „The Week in Politics”.

Działania związane z podnoszeniem poziomu do trzeciego, podejmowane będą, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, ale takim decyzjom rządu można oczywiście zapobiec, jednak potrzebna jest do tego współpraca społeczeństwa, które powinno stosować się do wszystkich zaleceń gabinetu i władz medycznych kraju. Niezależnie od ilości zakażeń w poszczególnych hrabstwach, należy zdwoić wysiłki, żeby ograniczyć ilość zakażeń.

Eamon Ryan skomentował też wypowiedź szefa HSE dr. Paula Reida, który stwierdził, że maksymalnym dziennym poziomem testowania jest 14 000 osób, a jak powiedział Ryan, kraj osiągnął już maksymalne możliwości testowania, które dochodzą do 15 000 testów dziennie, ale będą zwiększone. Wg ministra ds. klimatu, HSE rozpoczęło już akcję rekrutacyjną i zatrudni większą ilość osób, by zwiększyć możliwość przeprowadzania badań w kierunku koronawirusa.

Szef Green Party bronił też właścicieli pubów oraz restauracji, którzy oskarżani byli o to, że ich lokale, odpowiedzialne są za wzrost zakażeń i zachorowań na Covid-19. Ryan powiedział, że „to nie ich wina”, gdyż wypełniali zalecenia i „zrobili wszystko, żeby chronić swoich klientów”.

Eamon Ryan:

– Problem jednak jest… Teraz, wirus mamy w naszej społeczności. I nie tylko tak, jak kilka miesięcy temu, można było go zidentyfikować w wielu fabrykach lub innych centrach z duża ilością osób, ale jest on teraz dosyć powszechny w życiu codziennym.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia nie powinna
UKRADŁ KARTON PAPIE
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian