Mniej zakażeń – zgony utrzymują się na podobnym poziomie

Ministerstwo Zdrowia wciąż nie ma dobrych informacji, jeżeli chodzi o ilość zgonów spowodowanych koronawirusem, chociaż znacząco spadła ilość potwierdzanych zakażeń.

Dr Tony Holohan powiedział na konferencji prasowej, iż w piątek w Irlandii odnotowano 27 zgonów, które wywołane były zakażeniem wirusem Covid-19, a także potwierdzono 156 nowych przypadków zakażeń, co podnosi ich liczbę całkowitą do 22 541 przypadków. Ogólna liczba ofiar śmiertelnych zamknęła się do wczoraj liczbą 1429 osób.

Z danych Centrum Ochrony Zdrowia wynika również, że wśród wszystkich zakażonych 57% stanowią kobiety, 43% to mężczyźni, a średnia wieku wszystkich zakażonych wynosi 49 lat.

13% wszystkich przypadków wymagało interwencji medycznej, czyli w 2915 przypadkach konieczna była hospitalizacja, a 373 osoby trafiły na oddziały intensywnej opieki medycznej. 6586 osób to pracownicy służby zdrowia, natomiast najwięcej zachorowań notowano do wczoraj w Dublinie.   

W kraju 48% przypadków zachorowań, czyli 10 885 stanowili mieszkańcy okręgu dublińskiego, następne jest Kildare 1312 przypadków (6%), oraz Cork z 1199 chorych (5%). Transmisja społeczna choroby występowała w 61% zakażeń, poprzez bliskie kontakty zaraziło się 35%, a w związku z wyjazdami zagranicznymi 3%.

Dr Tony Holohan przypomniał, iż niezależnie od stopnia znoszenia ograniczeń, ważne jest, abyśmy w późniejszym terminie, starali się zachowywać dystans społeczny oraz zachowali wysoką higienę osobistą, co pozwoli na utrzymanie wirusa w ryzach.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
W 60. rocznicę urod
Koalicja rodzi się
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish