Młodzi ludzie potrzebują czegoś więcej niż lato na świeżym powietrzu

Wokół letnich obozów, lekcji pływania i klubów młodzieżowych na letnie wakacje potrzebna jest jasność.

Potrzebna jest jasność wokół obozów letnich pod dachem, lekcji pływania i klubów młodzieżowych na nadchodzące letnie wakacje, powiedziała senator Fine Gael.

Senator Emer Currie poruszyła tę kwestię w Seanad w tym tygodniu i wezwała do wyjaśnienia oraz wydania wytycznych, aby zapewnić przedsiębiorstwom, osobom pracującym z młodzieżą i rodzicom możliwość zorganizowania się w taki sposób, aby tego lata był przygotowany plan dla młodych ludzi.

Senator Currie powiedziała:

– Zbliżają się wakacje. Potrzebujemy planu dla obozów dla dzieci i zajęć dla młodzieży. Dzieci i młodzież przeważnie są zamykane w domu od ponad roku i zasługują na odpowiednie letnie doświadczenia. Nie wystarczy po prostu promować lata na świeżym powietrzu; nastolatki potrzebują więcej opcji niż kręcenie się po rogach ulic. Niektórzy pracujący rodzice polegają na obozach w celu opieki nad dziećmi w okresie letnim. Kierunek jest taki, aby pracować w domu do września, ale każdy ma już dość organizowania rozrywki dla dzieci podczas pracy w domu. Organizacje młodzieżowe, takie jak Foróige, wspierały naszych nastolatków w czasie pandemii online, ale w tej chwili są one ograniczone do spotkań w grupach po 15 osób na zewnątrz, czasami w nieodpowiednich miejscach, takich jak parkingi. 7 czerwca zobaczymy otwarte siłownie, baseny i centra rozrywki do indywidualnego treningu. Gdy zbliżamy się do lata i szkoły zamykają się, a te kontrolowane środowiska, można odtworzyć na obozy letnie, lekcje pływania i kluby młodzieżowe. Podczas pandemii 500 000 dzieci straciło lekcje pływania. 5000 nowych rodziców, niemowląt i małych dzieci tygodniowo przegrało zajęcia z pływania, takie jak Water Babies. Pływanie to umiejętność życiowa, drugi najpopularniejszy sport po ćwiczeniach osobistych w Irlandii i jest uwzględniony w naszym krajowym planie aktywności fizycznej. Widzieliśmy coraz więcej młodych ludzi próbujących pływać w morzu, rzece i jeziorach, dlatego bardzo ważne jest, aby młodzi ludzie mieli odpowiednie lekcje i umiejętności ratowania życia, ale baseny są zamknięte dla lekcji pływania od marca 2020 r. Wiele szkół i klubów pływackich zostało zamkniętych i pozostają w trudnej sytuacji finansowej, a nauczyciele i trenerzy byli bez pracy. Badania przeprowadzone przez Swim Ireland pokazują, że ryzyko przeniesienia Covid 19 jest niewiarygodnie niskie w środowisku wodnym przy odpowiedniej wentylacji. Rodzice i dzieci chcą zaplanować lato. Nadszedł czas, aby to zrobić.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
John Brady TD z zado
Czas wydalić izrael
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian