Młodzi chcą zniesienia ograniczeń

Program obowiązkowej kwarantanny po przybyciu na wyspę zaczyna obowiązywać jutro, wciąż czekamy na aktualizację listy państw, jakie mają być dodane do tzw. czerwonej listy, a w tym czasie, pojawiły się badania, które wskazują, że częściej ludzie młodzi, chcą trwałego zniesienia covidowych ograniczeń.

Grupa osób zliczonych do kategorii młodych jest dwa razy częściej skłonna do poparcia rozwiązania z trwałym zniesieniem ograniczeń, kiedy szczepienia w kraju, wejdą w swoją główną fazę, więc będą masowe. Cztery na dziesięć osób w wieku do 35 lat stwierdziło, że chce zniesienia ograniczeń, jakie wprowadził irlandzki rząd, natomiast w przedziale wiekowym powyżej 55 lat, już tylko dwie na dziesięć osób jest takiego zdania.

Wyniki badania pojawiły się, kiedy na rząd wywierana jest presja, żeby obniżył poziom ograniczeń po 5 kwietnia i to pomimo utrzymującej się stosunkowo wysokiej ilości zakażeń koronawirusem.

Obecnie mamy do czynienia z ruchomą ilością zakażeń dziennych, a wartość ta oscyluje w przedziale od 300 do 700, więc nie będzie raczej możliwe, aby ograniczenia poziomu piątego, zmieniły się radykalnie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, decyzja w kwestii obniżenia poziomu ograniczeń lub zniesienia niektórych obostrzeń, pojawi się w przyszłym tygodniu, co zapowiedział premier Micheál Martin.

Z niepotwierdzonych informacji wiemy, iż zmian może doczekać się sektor budowlany, który prawdopodobnie zostanie uruchomiony, a i zwiększy się „długość smyczy”, na której będziemy mogli oddalać się od miejsca zamieszkania.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Lidl wygrał proces
Sinn Féin krytykuje
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian