Młody ulubieniec mediów nagłaśnia kolejny problem

Rośnie medialna popularność młodego radnego z Galway i ten idąc za ciosem, wskazuje kolejny irlandzki problem, a ów, nie jest widoczny wyłącznie na zachodnim wybrzeżu.

Radny Owen Hanley zwrócił swój baczny wzrok na problem rękawiczek, a te jako żywo pojawiły się w przestrzeni publicznej wraz z wybuchem epidemii koronawirusa. Radny z Galway twierdzi, iż jesteśmy już teraz zasypani rękawiczkowymi śmieciami, które można spotkać na każdym już chodniku.

Wg Hanleya, władze porządkowe, powinny rozpocząć intensywne działanie i jak w przypadku rzucania niedopałków papierosów oraz gum do żucia, nakładać grzywny na osoby, które wyrzucają zużyte jednorazowe rękawiczki byle gdzie.

Socjaldemokrata mówi, że „rękawiczki teraz wydają się pokazywać wszędzie”, więc należy podjąć z tym walkę i po pierwsze usunąć zalegające śmieci, jak i uczulić mieszkańców kraju, aby w odpowiedni sposób pozbywali się zużytych rękawiczek.

Owen Hanley:

– Nie wiem, co zmusza ludzi do rzucania ich wszędzie, ponieważ wydają się pojawiać wszędzie. Niewielu detalistów, z tego, co widziałem, nie ma pojemników na śmieci, w tym zużyte rękawiczki, ale są i tacy, którzy nie zapewnili miejsca do ich wyrzucenia, więc dostarczamy rękawiczki, ale nie zapewniamy miejsca na ich usunięcie. Ogólnie rzecz biorąc, przynajmniej w Galway zmniejszyła się nasza miejska zbiórka odpadów. W tej chwili przepełnionych jest wiele pojemników, ale wiele publicznych pojemników jest niedostępnych, co też może być powodem ogólnego zaśmiecania miast.

Na apel młodego samorządowca odpowiedziały już niektóre Rady Miast i Galway oraz Waterford wezwało swoich mieszkańców, by rękawiczki wyrzucali do koszy. Wezwano też społeczeństwo, by nie rzucać używanych jednorazowych rękawiczek na ziemię, bo te niesione wiatrem, rozprzestrzeniają się po całej okolicy. To nie wszystkie samorządy, które zauważyły problem i już wkrótce akcje informacyjne, ale i uprzątanie naszych ulic z rękawiczek rozpoczną oprócz Galway i Waterford: Dublin, Limerick oraz Cork, a wspomagać w działaniach miasta będzie Departament Środowiska.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Twitter-Owen Hanley

Polska-IE: Udostępnij...
Banki uruchomiły da
Dwa światy, czyli l
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish