Misiowe okna dla dzieci [VIDEO – ENG]

Mieszkanka Stoneybatter w Dublinie zapoczątkowała, jak ma nadzieję ogólnokrajową akcję, a ta skierowana jest do dzieci.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, najsmutniejsze wydają się dzieci, które nie mogą spotykać się ze swoimi rówieśnikami i oddawać przypisanym ich wiekowi rozrywkom. Zamknięcie w domu, nie służy oczywiście nikomu, więc także najmłodszym, a krótkie spacery z rodzicami, nie wynagradzają im całodniowych izolacji.

Dlatego właśnie Ríona Cahill postanowiła, aby w jej oknie pojawił się miś, który będzie umilał małym przechodniom spacer z rodzicami.

Ríona zachęciła też wiadomością wystawioną w oknie, aby i inni mieszkańcy Stoneybatter umieszczali w swoich oknach miśki i inne pluszaki, a wtedy dzieci będą mogły liczyć je podczas przechadzek. Obecnie, jak donoszą irlandzkie media, w oknach Stoneybatter jest już ponad 100 misiowych przytulanek, a w ten weekend spodziewać się należy ich znacznie więcej, bo akcja już została nagłośniona.

Ríona Cahill jest też przekonana, że za jej przykładem pójdzie cała Irlandia, więc nie tylko w Stoneybatter, lecz w każdym dużym mieście, miasteczku i na wsiach, w oknach pojawią się pluszowe misie, które rozjaśnią dzieciakom te smutne samotne dni.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Zdj: Dzięki uprzejmości RTÉ

Polska-IE: Udostępnij...
Sobotni Serwis WNET
Broszura informacyjn
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish