Ministrowie przeciwni wprowadzeniu ograniczeń

W chwili kiedy pojawiły się sugestie, że Irlandia może doczekać się wyższego stopnia ograniczeń, niektórzy z ministrów, wyrazili swoją dezaprobatę wobec takich rozwiązań.

Część z nich uważa, że odbiór społeczny takiej decyzji, będzie wysoce negatywny, a co za tym idzie, może spotkać się z oporem społecznym. Wydaje się też, co również zaprezentowane zostało na posiedzeniu gabinetu, iż część członków Rady Ministrów jest przekonana, że tę falę zachorowań na koronawirusa, uda się przejść bez drastycznego zwiększania poziomu ograniczeń.

W gabinecie mówi się jednocześnie, chociaż nie jest to oficjalne zdanie rządu, że nie ma potrzeby wprowadzania wysokiego poziomu obostrzeń, skoro prawie cała populacja została zaszczepiona, a wcześniej, można podejmować próby ograniczenia ilości transmisji innymi sposobami.

Słowa o niezadowoleniu społecznym pojawiły się, kiedy rząd zadecydował o lekkim zwiększeniu poziomu ograniczeń, co wywołało „naturalny sprzeciw dużej części mieszkańców Irlandii”. Źródła donoszą także, iż poprzez niektóre decyzje rządu, w kraju może być wywołana panika, co już teraz zostało zaobserwowane, a niektórzy klienci sklepów spożywczych, zaczęli gromadzić zapasy.

Nie zmieniło się natomiast do tej pory oficjalne stanowisko rządu, który uważa, że działać będzie zgodnie z potrzebami kraju, a jednocześnie na podstawie zaleceń płynących z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego. Jak powiedział wcześniej premier, jego gabinet, nie będzie wahał się wprowadzić wyższych poziomów ograniczeń, o ile staną się one niezbędne.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Testowanie antygenow
Rośnie irlandzkie z
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська