Ministrowie powinni spędzać urlop w kraju

Szef Fáilte Ireland, który wyjechał na wakacje do Włoch, uruchomił całą lawinę późniejszych zdarzeń, a jednym z nich jest wezwanie, jakie do ministrów skierował Micheál Martin.

Premier powiedział, że w okresie niepewności wirusowej, a i dając dobry przykład, powinniśmy dawać społeczeństwu wskazówki, jak postępować. Jednym z takich powinno się stać, iż wszyscy ministrowie powstrzymają się od wakacyjnych wyjazdów zagranicznych, by wesprzeć lokalną gospodarkę.

Micheál Martin dodał, że w tych czasach, ważne jest, by to irlandzkie firmy zarabiały na turystach, a skoro mało jest gości z zagranicy, to mieszkańcy wyspy, powinni wydawać pieniądze tutaj.

Premier Martin zapowiedział, że i on będzie dawał przykład i w tym roku pozostanie w wakacje w Irlandii, a planuje udać się w kilka miejsc. Podobne zapowiedzi słychać z ust wicepremiera Leo Varadkara, który spędzi dwa tygodnie na Wild Atlantic Way, zaczynając w Mayo i kończąc w Cork.

Wcześniej lider Zielonych Eamon Ryan spędził kilka dni urlopu na Inishbofin, a minister zdrowia Donnelly zostanie w wakacje w kraju i planuje tylko kilkudniowy wyjazd z rodziną w okolice Cork. Minister Spraw Zagranicznych Simon Coveney wyjedzie na wyspę Sherkin, natomiast minister turystyki Catherine Martin na urlopie gościła w Sligo, a odwiedzi też Clare i Kerry.

Minister Harris odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe był na krótkim urlopie w Wicklow i Kilkenny, a jego koleżanka, czyli minister edukacji Norma Foley, o ile znajdzie czas, także odpoczywać ma w kraju.

Ta pokazowa akcja ministrów, ma dać dobry przykład mieszkańcom wyspy, iż powinni w tym roku ograniczyć podróże poza Irlandię, co ma nas uchronić przed „przywleczeniem” koronawirusa na wyspę, jakby go tu akurat nie było.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
Rząd rozważy dzisi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian