Minister zdrowia optymistycznie

Szef resortu zdrowia Stephen Donnelly uważa, że do czerwca, uda się w kraju zaszczepić połowę jego populacji.

To ambitne zadanie i cel do realizacji, postawił przed sobą oraz całą służbą zdrowia minister Donnelly, który jest przekonany, iż do końca marca, zaszczepi 700 000 osób. Takie słowa padły na posiedzeniu niższej izby irlandzkiego parlamentu, kiedy minister Donnelly informował o stanie epidemiologicznym państwa.

Powiedział wtedy:

– Planujemy otrzymać wystarczającą liczbę szczepionek, aby móc zaszczepić 700 000 osób do końca marca.

Minister zdrowia dodał, że w pierwszym kwartale roku, zaszczepione zostaną osoby z grup priorytetowych, a następnie rozpoczną się szczepienia innych grup, co pozwoli, aby w połowie roku, znaczna część mieszkańców Irlandii, prawdopodobnie połowa, zaszczepiona została przeciwko Covid. Minister powiedział również, że szczepienia stały się teraz bardzo ważne, szczególnie w chwili, kiedy ponad połowę zakażeń, stanowią te, nową, bardziej zakaźną odmianą wirusa SARS-CoV-2.

Stephen Donnelly spodziewa się, iż do czerwca, do grupy 700 000 zaszczepionych, dołączy 1,5 miliona osób, więc ogólna ilość wyniesie około 2,2 miliony osób, które otrzymają obie dawki wakcyny. Minister jest jednocześnie przekonany, że kierowanemu przez niego resortowi, uda się zaszczepić całą, liczącą wg Spisu Powszechnego z 2016 roku prawie pięciomilionową populację, do końca tego roku.

*

Jak ona, ta populacja, będzie chciała się szczepić.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
HSE nakazało wypisy
Seks bez recepty
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian