Minister zdrowia: Od 27 lutego zasłanianie ust i nosa będzie w Polsce możliwe tylko maseczkami

Od 27 lutego wprowadzony zostanie zakaz używania szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic do zasłaniania ust – zasłanianie ust i nosa będzie możliwe tylko maseczkami – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd utrzymuje obecnie obowiązujące restrykcje w całym kraju, wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, w którym od soboty restrykcje zostaną zaostrzone.

„Zdecydowaliśmy, że musimy wykonać mały kroczek wstecz, musimy się o pół kroku cofnąć, a tak naprawdę cofnąć się o 1/16 tego kroku. Chcielibyśmy, aby restrykcje, które będą obowiązywały, nowe, od soboty, żeby ten poziom regulacji, z którym mamy do czynienia został utrzymany w całym kraju, poza województwem warmińsko-mazurskim” – powiedział minister podczas środowej konferencji.
 
Minister zdrowia poinformował też, że wprowadzony zostanie obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski.

Z prezentacji KPRM i wypowiedzi Niedzielskiego wynika, że nowe wytyczne dla jednego województwa i dotychczasowe dla 15 województw będą obowiązywać na razie do 14 marca.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
O co walczą kontrol
Jabłoński: nie zda
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian