Minister zdrowia: „Irlandia planuje wprowadzić testy na lotniskach”

Wraz z pojawieniem się propozycji zniesienia kwarantanny po przylocie, pojawiły się też komentarze w tej sprawie, a pomysł omówił skrótowo minister zdrowia Stephen Donnelly.

Wg ministra, Irlandia mogłaby wprowadzić lotniskowe testy w kierunku koronawirusa, co da pasażerom możliwość unikania 14-dniowej kwarantanny. Jak podkreślił minister Donnelly, to jedna z możliwości i wariant, który obecnie jest intensywnie rozważany. Zapowiedź nie jest z całą pewnością propozycją, z którą będziemy mieli do czynienia w najbliższym czasie, ponieważ minister zdrowia, stanowczo odmówił udzielenia odpowiedzi na pytanie, kiedy taka zasada mogłaby zacząć obowiązywać? Minister nie wyjaśnił też, w jaki sposób prowadzone byłyby testy, więc oprócz niejasnej zapowiedzi, nie wiemy nic więcej.

Wydaje się jednak, iż taki system, może zacząć obowiązywać całkiem szybko, a stanie się tak za sprawą unijnego planu wprowadzenia poziomów ograniczeń podróży, a o tej sprawie mówiliśmy już wczoraj, w tekście „Unijny system oznaczeń rozluźni zasady podróżowania. Irlandia ma swoje zdanie”.

W tej sprawie dużo do powiedzenia mają linie lotnicze operujące w Irlandii, a głównie Aer Lingus i Ryanair, które chcą wprowadzenia testów na lotniskach i uwolnienia podróży po Europie.

Wiadomo jednak, że Irlandia, jest obecnie w fazie planowania kolejnych kroków walki z koronawirusem, więc i wprowadzenia testów lotniskowych i zniesienie kwarantanny po przylocie, może potrwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Światełkiem w tunelu może być natomiast sama zapowiedź, gdyż nie odrzuca takiej możliwości.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Premier przeciwny je
Opozycja chce wzmoż
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian