Minister zachęca do pozostania na wyspie

Minister turystyki Catherine Murphy powiedziała, iż w chwili otwarcia w kraju barów i hoteli, zniknęły powody, by nie wspierać lokalnej turystyki.

W związku z tym, że właśnie dzisiaj nastąpi uruchomienie dużej części usług restauracyjnych, a i hotelarstwo staje zwolna z szeroko otwartymi drzwiami, i nie ma powodów, by czas letni, spędzać gdziekolwiek poza wyspą.

Minister Murphy zachęca, by wykazać się lokalnym patriotyzmem i wakacje, zaplanować w Irlandii, co będzie dużym wsparciem dla sektora turystycznego w kraju.

Zdaniem minister Catherine Murphy:

– Spowoduje to tak bardzo potrzebny i trwały ruch, aby wspierać i zwiększać lokalną turystykę oraz gościnność. Jest teraz powód do ostrożnego optymizmu, ponieważ wdrażanie programu szczepień nabiera tempa. Ponowne otwarcie sektora turystyki i hotelarstwa stanowi kolejny ważny krok w irlandzkim planie naprawy. Zakwaterowanie i restauracje, wraz z pubami i barami, mogą teraz ponownie otworzyć swoje drzwi po tym trudnym okresie zamknięcia, oferując mile widziany oraz bezpieczny powrót dla swoich cenionych klientów. Zachęcam ludzi do odkrywania i cieszenia się znaną na całym świecie gościnnością, jaką ma do zaoferowania nasz kraj. Rząd pozostaje zaangażowany we wspieranie turystyki i opublikował Narodowy Plan Odbudowy Gospodarczej, w którym opisano, w jaki sposób  pomożemy ludziom wrócić do pracy  i nadal będziemy wspierać sektory, które zostały nieproporcjonalnie dotknięte, w tym turystykę. Takie podejście doprowadzi do trwałego i bardzo potrzebnego ruchu, aby pobudzić lokalne firmy turystyczne i hotelarskie, gdy będą ponownie otwarte w nadchodzących tygodniach.

Do tej wypowiedzi dołączyła wiceminister ds. samorządu lokalnego Hildegarde Naughton, która stwierdziła, iż państwo przekaże władzom lokalnym ponad 4 mln €, by pokryły koszty ponownego otwarcia kraju w zakresie turystyki. Każda w gmin otrzymać ma przynajmniej 50 000 €, natomiast te największe, do pół miliona euro. Pieniądze pomogą w ustawieniu dodatkowych koszy na śmieci, zorganizowaniu przenośnych toalet i zapewnią dodatkowe fundusze na pracowników oczyszczania miast oraz miejsc wypoczynku. 500 000 € otrzyma Dublin, 200 000 € przekazane zostanie Radzie Miasta Cork, a Galway może liczyć na 100 000 €, by mieć bezpieczne i czyste wakacje w mieście. Rady miast będą mogły wykorzystać przekazane z budżetu pieniądze na ustawienia infrastruktury wyznaczającej bezpieczne miejsca wypoczynku, a także wytyczenie odpowiednich miejsc komunikacji z zachowaniem dystansu społecznego.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Beneficjenci TWSS ta
Kina na nowych zasad
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian