Minister wygadał się o zaszczepionych na OIOM-ach

To miało być utrzymywane w niejakiej tajemnicy, a przynajmniej, chronione przed szerokim dostępem, ale minister zdrowia, przez nieuwagę, ujawnił dane dotyczące osób przebywających na oddziałach intensywnej opieki medycznej, a w pełni zaszczepionych.

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział w jednym z programów stacji RTÉ, że na oddziałach intensywnej opieki medycznej w całym kraju, 40% stanowią osoby z Covid-19, które wcześniej, zostały w pełni zaszczepione. Nie wiadomo jednak, czy była to nieświadoma wpadka ministra, czy też celowe działanie, ale ilość osób zaszczepionych, z ciężką postacią Covid-19, może dać sygnał do zadawania kolejnych lub ponawiania pytań o skuteczność preparatu szczepionkopodobnego.  

Te 40% z ogółu przebywających w irlandzkich szpitalach na OIOM-ach osób, ma potwierdzony ciężki przebieg zakażenia i samej choroby, więc wskazuje, iż preparaty podawane mieszkańcom Irlandii, nie mają wysokiej skuteczności ochrony, o jakiej przez wiele miesięcy mówiono.

Krytyczne wobec szczepionek są także komentarze mieszkańców Irlandii, którzy jasno wskazują, iż gdyby tzw. szczepionki działały, na oddziałach intensywnej terapii, przebywałyby właściwie tylko osoby niezaszczepione. Mówi się w społeczeństwie również, iż gdyby produkty do szczepień miały skuteczność na poziomach określonych przez producentów, w Irlandii, nie byłoby tylu przypadków zakażeń, które kwalifikują osoby do przyjęcia do szpitala, o oddziałach OIOM, nie wspominając.

Wiele osób kwestionuje też zasadność podawania szczepionek w wersji podstawowej, jak i dawek przypominających, bo i osoby z trzecią dawką, pojawiały się na szpitalnych łóżkach, a zakażone były koronawirusem.

Istotne jest również, że wiara w skuteczność szczepień w irlandzkim społeczeństwie jest coraz niższa, a i implementacja dawek wspomagających, zaczęła się obniżać. Pojawiły się też opinie, że po zniesieniu przez rząd ograniczeń Covid-19, akcja szczepień dodatkowych, zostanie zredukowana do absolutnego minimum.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Państwo nie liczył
Rząd musi wykorzyst