Minister uważa, że śmiertelność wzrośnie

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział, że śmiertelność z powodu koronawirusa, prawdopodobnie wzrośnie.

Stephen Donnelly ostrzegł, iż jest wielce prawdopodobny wzrost ilości zgonów powodowanych Covid-19, co może być spowodowane większą liczbą zakażeń. Minister Donnelly wypowiedział te słowa na podstawie opinii ekspertów ds. zdrowia, a ci są przekonani, że okres jesienny i zimowy przyniesie wysoką ilość ponownych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Donnelly stwierdził też, że będzie to „smutna rzeczywistość”, chociaż nadal ma nadzieję, że tak się nie stanie.

Co ważne, minister wspomniał też o trzech hrabstwach, w których wprowadzono ostatnio blokady i podniesiono poziomy ograniczeń, więc Kildare, Laois oraz Offaly, a w tych zmniejszyła się ilość zakażeń, więc ograniczenia zostaną zniesione zgodnie z harmonogramem.

*

Ta ostatnia wypowiedź może sugerować, że takie postępowanie będzie na porządku dziennym, czyli blokady hrabstw, będą wprowadzane, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa na cały kraj. Zastanówmy się jednak, czy tych przypadków zakażeń jest aż tak dużo? Owszem zdarzyło się kilka dni, gdzie zakażeń była ponad setka, a nawet zbliżyły się one do 200, jednak stale utrzymują się w okolicach 50 – 70. Takie wartości obserwowane były już wcześniej, a wtedy, nikt nie mówił, że widzimy wysoki wzrost zakażeń.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Sklepy mogą być za
Policjanci złapali