Minister przeciwnikiem uroczystości kościelnych

Szef resortu zdrowia Stephen Donnelly zwrócił się do biskupów w Irlandii, aby przemyśleli powrót do organizowania dużych uroczystości kościelnych, w tym bierzmowań i komunii.

Wg ministra, nie jest to jeszcze odpowiedni czas, by takie uroczystości odbywały się na dużą skalę, gdyż wirus wariantu Delta, jest obecnie bardzo aktywny w kraju, a nie można powiedzieć, żeby ilość przypadków zakażeń w różnych grupach wiekowych, spadała. W związku z tym wszelkie instytucje, w tym kościoły i związki wyznaniowe, powinny ograniczyć ilość osób w uroczystościach religijnych, co pozwoli na ograniczenie możliwości transmisji wirusa.

Sława ministra Donnelly’ego są reakcją na wypowiedzi przynajmniej trzech biskupów katolickich, a ci zapowiedzieli, iż chcą wznowić ceremonie związane z Pierwszą Komunią Świętą oraz z Bierzmowaniem.

Wg ministra, kłóci się to z zaleceniami i wytycznymi związanymi z Covid-19, jakie wydane zostały przez Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego i rząd.

Minister Stephen Donnelly powiedział:

– Trzymajmy się wszystkich środków zdrowotnych. Kiedy masz do czynienia ze śmiertelnym wirusem, ostatecznie to, co robisz, naraża życie ludzi na niebezpieczeństwo.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Trzeba zmniejszyć i
Irlandia blokuje uch