Minister O’Brien przedłuża przerwę w spłacie kredytu hipotecznego od władz lokalnych

Termin składania wniosków o przerwę w spłacie kredytu hipotecznego dla władz lokalnych przedłużony do 31 marca 2021 r.

Minister Mieszkalnictwa, Samorządów Lokalnych i Dziedzictwa, Darragh O’Brien TD, potwierdził, że już obowiązująca przerwa w spłacie kredytu hipotecznego dla pożyczkobiorców kredytu mieszkaniowego władz lokalnych zostanie przedłużona dla tych, którzy nadal borykają się z trudnościami z powodu COVID -19 nagłych wypadków.

Lokalni pożyczkobiorcy mogą już skorzystać z trzech przerw w spłacie, trwających łącznie do dziewięciu miesięcy, a z pożyczkobiorcami, którzy skorzystają z czwartej przerwy w spłacie, władze lokalne skontaktują się podczas przerwy w spłacie w celu oceny ich sytuacji finansowej i omówienia opcji, jeśli to konieczne.

Minister O’Brien potwierdził również, że przedłuża również termin składania wniosków o przerwę w spłacie kredytu hipotecznego dla władz lokalnych  do 31 marca 2021 r., aby zapewnić pożyczkobiorcom, którzy mogą jeszcze doświadczyć niepowodzeń w nadchodzących miesiącach.

Komentując sprawę, minister powiedział:

– Biorąc pod uwagę ciągłe zawirowania gospodarcze związane z COVID-19, niektórzy pożyczkobiorcy kredytów mieszkaniowych władz lokalnych nadal mają trudności ze spłatą kredytu hipotecznego lub mają bardzo realne obawy, że będą mieli problemy ze spłatą w przyszłości. Żeby pomóc ludziom w tej sytuacji, przedłużam okres przerwy w spłacie kredytu hipotecznego o kolejne trzy miesiące, pozwalając ludziom stanąć na nogi w sumie dwanaście miesięcy. Przedłużam również termin składania wniosków o przerwę w spłacie kredytu hipotecznego do 31 marca 2021 roku,  aby uwzględnić kredytobiorców, którzy mogą jeszcze doświadczyć niepowodzeń w nadchodzących miesiącach. Gorąco zachęcałbym wszystkich pożyczkobiorców, którzy chcą spłacać kredyty mieszkaniowe, którzy chcą skorzystać z dalszej spłaty, do jak najszybszego skontaktowania się z władzami lokalnymi w celu oceny ich sytuacji finansowej i omówienia alternatywnych opcji spłaty w razie potrzeby.

Kredytobiorca korzystający z tych środków nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów w stosunku do pierwotnego salda kredytu mieszkaniowego, ponieważ kredytobiorcy nie są obciążani odsetkami za okres przerw w spłacie kredytu hipotecznego.

Pożyczkobiorcy mieszkaniowi, którzy mają trudności z powodu COVID-19, proszeni są, o jak najszybsze skontaktowanie się z lokalnymi władzami w celu uzyskania dostępu do wniosku. Informacje będą dostępne na stronach internetowych poszczególnych władz lokalnych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian