Minister na urlopie a my w domach

Minister stanu reprezentujący Partię Zielonych Ossian Smyth, który z ramienia rządu odpowiedzialny jest za wprowadzenie i uruchomienie Digital Covid Certificates, nie będzie obecny przy narodzinach swojego „dziecka”.

W poniedziałek 19 lipca w Irlandii zaczną obowiązywać Cyfrowe Certyfikaty Covid, które będą przepustką do podróży międzynarodowych oraz pozwolą na bezproblemowe wejście do restauracji, ale ojciec tych przepustek, nie będzie widziany przy narodzinach swojego dzieła.

Otóż minister Smyth, w tych dniach udaje się na zasłużony urlop, więc o ile certyfikat zacznie działać, to stanie się to bez udziału ministra.

Jak powiedział sam zainteresowany, urlop miał zaplanowany znacznie wcześniej, kiedy nie było jeszcze wiadomo, kiedy certyfikat będzie w kraju wprowadzony.

Można więc chyba uznać, że minister, niezależnie od tego, że mieszkańcy z niecierpliwością czekają na możliwość podróżowania, sam i to wcześniej, uda się na wakacje, nie przejmując się, że nas pozostawia na łasce terminów. Minister dodał, iż podlegli mu urzędnicy, monitorować będą sytuację i reagować, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

*

Miłego wypoczynku i rychłej oceny postępowania przez wyborców, bo tego chyba należy życzyć Panu ministrowi.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
83% panów nie musi
27,1 stopnia Celsjus
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian