Minister musi opublikować plan redukcji listy oczekujących i krajowy plan usług HSE

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane wyraził wczoraj wieczorem zaniepokojenie danymi na temat list oczekujących do szpitali opublikowany przez Narodowy Fundusz Zakupów Leczenia.

Teachta Dála Cullinane zauważył, że rok 2021 zakończył się z 880 000 osób na listach oczekujących do szpitali, w porównaniu z końcem 2020 roku, a 82% z nich czekało na pierwszą wizytę ambulatoryjną, zabieg lub operację. 

Cullinane wezwał ministra zdrowia do pilnego opublikowania swojego planu redukcji listy oczekujących i krajowego planu usług HSE 2022.

Poseł Cullinane powiedział:

– Z 880 000 osób na listach oczekujących w szpitalach, czyli większą ilością niż na koniec poprzedniego roku, pilnie potrzebny jest długoterminowy plan działania ministra. 82% pacjentów na listach czeka na pierwszą wizytę, zabieg lub operację. Listy oczekujących znacznie przekraczają możliwości, a służba zdrowia poważnie potrzebuje inwestycji i reform. Musimy zobaczyć szczegółowy plan na 2022 r., który nie został jeszcze opublikowany, mimo że nowy rok rozpoczął się już dwa tygodnie temu. Minister zdrowia musi wykazać się przywództwem i działać zdecydowanie, aby uporać się z listami oczekujących. Musi opublikować swój plan. Opóźnienia w publikacji długoterminowego planu listy oczekujących i krajowego planu usług na 2022 r. wskazują na niepokojący brak pilności działań.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Garda ma nowego pode
MacManus wzywa do na
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська