Minister jest w ciąży

Minister sprawiedliwości poinformowała na Instagramie, iż spodziewa się dziecka, a tym samym, stała się pierwszą członkinią gabinetu Micheála Martina, która zaszła w ciążę.

Może być też ostatnią, ale pewności nie ma, gdyż w rządzie, mamy jeszcze kilka kobiet. Instagramowo-twitterowy wpis nie był zaskoczeniem dla szefa gabinetu i pozostałych ministrów, ponieważ byli oni jednymi z pierwszych, którzy dowiedzieli się o odmiennym stanie Helen McEntee. Co ważne w tej sprawie, minister sprawiedliwości, otwiera nowy rozdział w historii irlandzkich rządów, albowiem jest pierwszą osobą, która podczas pełnienia ministerialnych obowiązków, zaszła w ciążę.

Minister McEntee oraz jej mąż Paul Hickey, są szczęśliwi, a dziecka oczekują z wielką radością, poinformowała rzeczniczka minister sprawiedliwości.

Dziecko Helen McEntee i Paula Hickeya pojawi się na świecie w maju 2021 roku, a Pani minister, będzie pełnić swoje obowiązki przez cały czas ciąży, co podkreślone zostało w komunikacie. McEntee dodała, że w tym roku, bożonarodzeniowy prezent pojawił się nieco wcześniej, a jest z tego powodu bardzo podekscytowana.

Rzeczniczka minister McEntee powiedziała również, iż po porodzie, szefowa resortu sprawiedliwości, uda się na urlop macierzyński, aby w pełni móc opiekować się dzieckiem.

Pani minister i jej mężowi, gratulujemy i wraz z nimi, czekamy na szczęśliwe rozwiązanie.

Bogdan Feręc

Źr: Instagram

Polska-IE: Udostępnij
Protokół irlandzki
Zostałeś rozszyfro
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian