Minister Jacek Czaputowicz z wizytą w Luksemburgu i w Berlinie

W poniedziałek 17 czerwca br. minister spraw zagranicznych weźmie udział w posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych w Luksemburgu. Następnego dnia będzie przebywać w Berlinie, gdzie wygłosi wykład na Uniwersytecie Humboldtów.

Głównymi tematami dyskusji ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich UE w Luksemburgu będą efektywność Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa, wdrażanie Strategii Globalnej UE oraz sytuacja w Sudanie i Jordanii.  Rada odniesie się również do ostatnich wydarzeń w Wenezueli, Mołdawii oraz Iranie i Zatoce Perskiej.

Z kolei 18 czerwca br. w Berlinie minister Jacek Czaputowicz wygłosi wykład na temat polskiej wizji Unii Europejskiej – Unii silnej, demokratycznej i sprawnej. Organizowane na Uniwersytecie Humboldtów wykłady z cyklu Humboldt-Reden zu Europa cieszą się niezmiennie zainteresowaniem wybitnych polityków europejskich i przyciągają uwagę szerokiej publiczności. Cykl tych wystąpień rozpoczął w 2000 roku ówczesny niemiecki minister spraw zagranicznych Joschka Fischer, w 2006 r. zaś przemawiał na Uniwersytecie Humboldtów śp. Prezydent Lech Kaczyński.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fot. Tymon Markowski / MSZ

Podziel się:

Premier Mateusz Mora
Tempo rozwoju parkó
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn