Minister Harris otrzymał nagrodę za pandemię

Trinity College Law Society wyróżniła obecnego ministra szkolnictwa wyższego Simona Harrisa, prestiżową nagrodą Praeses Elit.

Nagrodę ustanowiła była prezydent Republiki Irlandii Mary Robinson, a jej wcześniejszymi laureatami byli m.in. brytyjska adwokat, wykładowca i pisarka, a prywatnie żona byłego premiera Wielkiej Brytanii Cherie Blair, prezydent RPA Frederik Willem De Klerk, była irlandzka prezydent Mary McAleese, muzyk Bob Geldof oraz brytyjski wydawca, dziennikarz i prezenter telewizyjny Jeremy Paxman.

Nagrodę przyznało grono elektorów, którzy zauważyli ogromny wkład ówczesnego ministra zdrowia Simona Harrisa w pracę nad opanowaniem epidemii Covid-19 w kraju.

Nagroda wręczona została wirtualnie, by dostosować się do wymogów, jakie postawiło przed Irlandią życie i wirus, a ma być wyróżnieniem za wcześniejszą i obecną pracę w celu przezwyciężenia pandemii koronawirusa.

Dziękując za przyznanie nagrody, minister Harris powiedział:

– Mam dużo pokory, do stwierdzenia, że odegrałem rolę w naszej odpowiedzi na pierwszą falę pandemii. Byłem bardzo małym trybikiem w wielkim kole, a prawdziwymi bohaterami tej pandemii nie są ci z nas, którzy piastują urzędy, ale lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, lekarze pierwszego kontaktu, asystenci opieki zdrowotnej i personel, którzy dosłownie stawiają swoje dobro i zdrowie ponad zagrożenia, aby nas chronić. To był największy zaszczyt być ich ministrem zdrowia.

Minister Simon Harris jest również zdania, że pandemia pozostanie z nami jeszcze przez jakiś czas, ale on i jego nowy resort, pracować będą, by wspierać studentów i wyprowadzić tę grupę z ogromnego teraz bezrobocia, a do tego doprowadził Covid, dodał.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Gigantyczne opóźni
Tesco zapowiada boż
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian