Minister Gospodarki powinien wesprzeć czterodniowy pilotażowy program

MLA Sinn Féin Jemma Dolan zwróciła się do ministra gospodarki o wsparcie Pilotażowego Programu dla Pracodawców w celu rozważenia korzyści płynących z czterodniowego tygodnia pracy. 

Zaproszenie następuje po ogłoszeniu, że w 26 okręgach Departament Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia sfinansuje badania mające na celu ustalenie zasadności czterodniowego projektu pracy, który rozpocznie się w styczniu 2022 r.

Rzecznik partii ds. praw pracowniczych powiedział:

– W ciągu ostatniego roku firmy i pracownicy ponownie ocenili i ponownie ocenili kwestię równowagi między życiem zawodowym a prywatnym i produktywności. Minęło prawie 100 lat, odkąd związki zawodowe zapewniły pracownikom prawo do weekendu i ważne jest, abyśmy w ramach ożywienia gospodarczego zastanowili się, w jaki sposób możemy zmodernizować warunki pracy z korzyścią dla pracowników i pracodawców. Program pilotażowy ogłoszony w 26 hrabstwach powstał po intensywnym lobbingu ze strony mojej koleżanki z partii Louise O’Reilly i ruchu związkowego. Ten program zapewni wgląd w zalety czterodniowego tygodnia pracy, który już działa w wielu firmach, w tym w ICE Group, 3D Issue i JMK Solicitors. Napisałam do ministra gospodarki Paula Frewa i poprosiłem go o rozważenie podobnego programu pilotażowego dla sześciu hrabstw w Irlandii Północnej, abyśmy mogli ustalić, w jaki sposób te rozwiązania mogą działać w całej Irlandii. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Feręc: W Irlandii w
Minister musi jasno
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian