Minister edukacji musi pilnie rozwiązać kryzys transportu szkolnego

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Przedstawiciele Sinn Féin Donnchadh Ó Laoghaire i Darren O’Rourke napisali do przewodniczącego Komisji Edukacji i Transportu w Oireachtas, wzywając minister edukacji oraz przedstawicieli Bus Éireann do jak najszybszego przybycia na wspólne posiedzenie Komisji i poszukiwanie rozwiązań kryzysu, który pojawia się w całym kraju. 

Rzecznik Sinn Féin ds. edukacji Donnchadh Ó Laoghaire powiedział:

– W całym kraju rodzice, którzy od lat polegają na szkolnym transporcie autobusowym i wyrywają sobie włosy z głowy. Istnieje rażąca niesprawiedliwość, że rodzice, którzy zgłosili się na czas, od lat jeżdżą autobusem, zostali tutaj pod wieloma względami pominięci. Nasze biura zostały zalane telefonami od rodziców, którzy desperacko szukają miejsca w autobusie dla swojego dziecka. Minister powinna była przewidzieć, że pojawi się zwiększony popyt. Powinna była współpracować z Bus Éireann, aby znaleźć dodatkową pojemność, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Sinn Féin wielokrotnie apelowało o 10 000 dodatkowych miejsc w autobusach szkolnych. Rozbudowa transportu szkolnego nie wymaga myślenia, zmniejsza ruch uliczny, emisję oraz ułatwia życie rodzinom. Ale potrzebujemy, aby minister Foley miała na to wizję. To porażka rządowego planowania. Minister musi pilnie interweniować. Powinna poinstruować Bus Éireann, aby przyjrzała się własnym i prywatnym zasobom sektora autobusowego, aby zwiększyć przepustowość i zapewnić, że żadne dziecko nie zostanie pozostawione bez miejsca. Chcemy współpracować z Panią minister, aby znaleźć rozwiązania, aby żadne dziecko nie pozostało bez miejsca, i wzywamy ją do jak najszybszego spotkania z Komisją Edukacji i Transportu, nie po powrocie Dáil, ale w następnym tygodniu.

Przemawiając w tej sprawie rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke ostrzegł, że brak odpowiedniego planowania przez rząd powoduje ogromne problemy dla rodzin i społeczności oraz w całym stanie. 

– Tysiącom rodzin, które przez lata korzystały z transportu szkolnego, które zbudowały wokół siebie rutynę, po raz pierwszy spotkały się z odmową miejsca w autobusie. Jest to spowodowane niepowodzeniem w zwiększeniu zdolności przewozowych w ramach programu transportu szkolnego. Są rodzice, którzy nie są pewni, w jaki sposób mogą zabrać swoje dzieci do szkoły, czy będą musieli zmniejszyć godziny w pracy. Wielu rodziców czuje, że muszą dowiedzieć się, jak być w dwóch miejscach naraz. Ta niepewność jest niesprawiedliwa i niedopuszczalna. Całkowicie można było tego uniknąć, gdyby rząd odpowiednio to zaplanował i przygotował. Te rodziny są całkowicie zależne od szkolnego autobusu. Nie powinny być wysokie i suche. Istnieje możliwość przekształcenia dojazdów do szkoły i uczynienia z tego naprawdę pozytywnej historii. Potrzebujemy, aby minister i Bus Éireann przybyli na wspólne posiedzenie Komisji Edukacji i Transportu, abyśmy mogli pilnie znaleźć rozwiązania. Wysłaliśmy pismo do obu przewodniczących komisji, Paula Kehoe i Kierana O’Donnella, prosząc o pilne spotkanie; to powinno nastąpić w przyszłym tygodniu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Utrzymanie wieku eme
Sinn Féin tworzy ni

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!