Minister Coveney wbija gwóźdź do trumny turystyki

Minister spraw zagranicznych Simon Coveney powiedział, że „ludzie nie powinni przyjeżdżać do Irlandii, jeżeli nie mogą izolować się przez dwa tygodnie”.

Wg ministra Coveneya, najbliższy czas, nie jest najlepszym na wakacje w Irlandii, więc odwiedzać ją mogą osoby, które będą miały możliwość poddania się 14-dniowej kwarantannie. Simon Coveney dodał, że nie można oczywiście nikomu zabronić wizyty na wyspie, nie można też zakazać lądowań samolotów z zagranicy, ale wszyscy podróżni, niezależnie turyści, czy rezydenci kraju, powinni mieć świadomość dwóch tygodni kwarantanny.

Minister Simon Coveney:

– Nie sądzę, że powinniśmy zapobiegać lądowaniu samolotów w Irlandii lub zakazywać podróży międzynarodowych, my tak nie działamy.

Minister dodał jednocześnie, że Irlandia ma obecnie jeden z najbardziej restrykcyjnych systemów pod względem podróży międzynarodowych w całej Unii Europejskiej, ale wszystko zmienić może się już na środowym posiedzeniu gabinetu, ponieważ wtedy, omawiane będą kwestie podróżowania i kwarantanny po przybyciu na wyspę. Simon Coveney powiedział też, iż rząd dysponuje dowodami, które ponad wszelką wątpliwość stwierdzają, iż większość zagranicznych turystów, nie izoluje się przez dwa tygodnie, więc podnosi ryzyko ponownego wybuchu epidemii na wyspie.

Szef resortu spraw zagranicznych poinformował również, że wkrótce zmieni się system formularza lokalizacyjnego, więc nie trzeba będzie dostarczać go w formie papierowej, a dostępny będzie do wypełnienia online. Minister powiedział także, iż w najbliższym czasie zmieni się system nadzoru nad osobami, które po powrocie na wyspę, powinny się izolować, ponieważ system będzie rygorystyczny, a za złamanie zasad, nakładane będą wysokie kary finansowe.

Co to oznacza w praktyce? O ile przyjmiemy, że osoby przylatujące i przypływające na wyspę poddają się samoizolacji, to pozostaje nam branża turystyczna, a ta z całą pewnością nie będzie zadowolona z słów ministra. Simon Coveney powiedział właściwie wprost, że rząd nie życzy sobie turystów w Irlandii, więc wszystkie hotele, pensjonaty i inne miejsca turystyczne, stracą potencjalnych gości z zagranicy, a to może oznaczać tylko jedno, czyli tsunami upadłości.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Znaczny spadek iloś
690 mln ludzi na św
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish