Minister chce ratować urzędy pocztowe

W ramach działań rządowych rozważa się możliwość dotowania niektórych stanowisk w An Post, aby utrzymać urzędy pocztowe w małych miejscowościach i miastach.

Wiceminister Hildegarde Naughton, która odpowiedzialna jest m.in. za sprawne działanie urzędów pocztowych, zaproponowała, aby uruchomiono specjalne dotacje państwowe, co pozwoli na zachowanie odpowiedniej ilości urzędów pocztowych w kraju. Wiąże się to z dotowaniem stanowisk pracy, które An Post planowało zlikwidować, a same usługi pocztowe przenieść do działających lokalnie sklepów.

Mówi się obecnie, iż stanowisko, które doczeka się wsparcia finansowego Skarbu Państwa, mogłoby otrzymać kwotę 10 do 12 tysięcy euro rocznie, czyli ok. 1000 € miesięcznie, a pieniądze trafiałyby głównie do kieszeni pocztowców.

Takie rozwiązanie utrzymać też ma samych pracowników w miejscu pracy, bo wielu poczmistrzów jest zdania, że nie mogą pracować zarówno w oddalonych o wiele kilometrów od miejsca zamieszkania urzędach, a jednocześnie za tak niskie, jak ma to miejsce obecnie wynagrodzenie.

Dlatego minister Naughton chce uruchomić środki budżetowe, by wesprzeć pracę niektórych urzędów pocztowych w kraju, co w konsekwencji przyczyni się do zachowania ich działania i odpowiadać będzie potrzebom społecznym.

Sprawa dotacji omawiana ma być w najbliższym czasie przez gabinet, a minister Hildegarde Naughton spodziewa się, że rząd wyrazi zgodę na uruchomienie pieniędzy publicznych, aby ratować niewielkie urzędy pocztowe.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Polish consulate in
Tak spowalnia gospod
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська