Minister Byrne zapowiada dotacje, które pomogą w zrozumieniu miejsca Irlandii w Europie

Minister stanu ds. europejskich Thomas Byrne złożył gratulacje 21 organizacjom pozarządowym, lokalnym grupom społecznym, instytutom edukacyjnym, organizacjom młodzieżowym oraz lokalnym organizacjom medialnym, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych 2022 Communicating Europe Initiative.

Ogłaszając przydział środków w wysokości 91 500 euro na 2022 r., minister Byrne pogratulował 21 udanych projektów, z których wszystkie wniosą niezwykle cenny wkład w trwającą debatę na temat miejsca Irlandii w UE i przyszłej roli w Unii Europejskiej.

Minister powiedział:  

– Tegoroczna Inicjatywa Łącząc Europę stanowi ważny filar rządowego programu UE50. EU50 oznacza 50-lecie Irlandii, jako członka UE i będzie nadal zapewniać obywatelom możliwość angażowania się w sprawy UE przez okres 18 miesięcy. Jestem bardzo podekscytowany zakresem projektów przedstawionych w tym roku w ramach Inicjatywy Komunikacji Europejskiej, w tym imponującym zakresem projektów w całej Irlandii. W ostatnich latach wirtualny charakter projektów ISE pozwolił nam dotrzeć do znacznie większej liczby obywateli Irlandii z różnych środowisk, niż było to w przeszłości i cieszę się, że przechodząc do modelu bardziej hybrydowego, mogliśmy kontynuować uchwycić tę samą szeroką różnorodność projektów oraz organizacji. Kiedy patrzymy na następne 50 lat partnerstwa i przyjaźni w UE, nigdy nie było ważniejsze angażowanie naszych obywateli w to, czym jest UE, co wnosi do naszego kraju i jak pomaga w przekazywaniu naszego głosu i naszych wartości na arenie międzynarodowej.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Thomas Byrne TD

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Plaże tracą status
Szczepionka przeciw
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська