Minister budownictwa zadowolony z zapowiedzi uruchomienia sektora

Minister Mieszkalnictwa, Samorządu i Dziedzictwa Darragh O’Brien zadowoleniem zapowiedź stopniowego wznowienia prac budowlanych, co nastąpi 12 kwietnia.

Od 12 kwietnia wszystkie mieszkalne projekty budowlane mogą wznowić pracę, w tym wczesnego nauczania, opieki nad dziećmi, szkół oraz obiektów, co zostanie dodane do listy podstawowych usług dla działalności budowlanej. Jest to zgodne z obecnym zwolnieniem dla szkół podstawowych i średnich i umożliwia postęp w ważnych pracach związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Pełne wznowienie prac budowlanych rozpatrywane będzie od 4 maja, z zastrzeżeniem wytycznych zdrowia publicznego.

Minister O’Brien powiedział:

– Jestem bardzo zadowolony, że rząd ustalił etapowe ponowne uruchamianie branży budowlanej od 12 kwietnia. W tym roku wpływ 13-tygodniowego przestoju na budownictwo mieszkaniowe będzie ogromny, a mój wydział zrobi wszystko, co w naszej mocy, aby nadrobić straty. Z porady National Public Health Emergency Team (NPHET) jasno wynika, że ​​pozostajemy w niepewnej sytuacji, jeśli chodzi o przenoszenie wirusa, a priorytetem jest dalsze zwalczanie go w jak największym stopniu, podczas gdy wdrażanie szczepień jest znacznie przyspieszane. Wyłączenie aktywności sektora konstrukcji z 8 stycznia  było bezpośrednią odpowiedzią na potrzebę ograniczenia przepływu ludności. Sama branża wykazała się dużą sprawnością w szybkim dostosowywaniu się do środków zdrowia publicznego, wprowadzając surowe protokoły dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa w zakładach. Środki te okazały się skuteczne bez dowodów na to, że sektor budowlany był motorem infekcji. Teraz – gdy zaczynamy ponownie otwierać, ważniejsze niż kiedykolwiek jest sztywne przestrzeganie środków przyjętych przez sektor.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Housing

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Z Irlandii znikną s
Trzeba teraz powstrz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian