Milion szczepień miesięcznie

W HSE mobilizacja i czynione są przygotowania, aby każdego miesiąca, szczepić w kraju jeden milion osób.

O ambitnym planie szczepień poinformował dyrektor naczelny HSE dr Paul Reid, który jest przekonany, iż to wykonalne. Szef służby zdrowia powiedział też, że w kraju, raczej uda się zakończyć szczepienia grup wrażliwych szybciej, niż było to zakładane, więc szybciej rozpoczną się również szczepienia kolejnych osób. Oświadczenie Reida przyszło po tym, jak na gabinet i HSE wylała się fala krytyki, w której dużo mówi się o tym, że w kraju, wykonuje się stosunkowo niewielką ilość szczepień.

Z tą opinią nie zgodził się dr Paul Reid i stwierdził, że jest ona rozpowszechniana w odpowiednim tempie, ale zgodnym z ilością dostarczoną do Irlandii.

Dyrektor HSE dodał, że szczepienia przebiegać będą znacznie szybkiej, kiedy na rynku pojawią się preparaty innych producentów, ponieważ więcej dawek dostarczanych będzie do państw unijnych, co pozwoli na szczepienia dużej ilości osób. Aktualnie, wyjaśniał dalej, w służbie zdrowia mobilizowane są siły, aby sprostać wymaganiom, jakie postawi przed służbą zdrowia zadanie zaszczepienia całej populacji kraju. Reid spodziewa się również, iż zanim docierać będą do kraju duże ilości szczepionek, w tym Moderny i AstraZeneca, a to te dopiero mają pozwolić na masowe szczepienia, i tak uda się zaszczepić bardzo dużo osób, ponieważ Unia Europejska, zwiększyła dostawy.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Young Poles most dep
Facebook może usuwa
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian