Mieszkania socjalne i awaryjne to absolutna konieczność

Konieczne są działania, aby zapobiec zgonom bezdomnych, a związane z pojawieniem się dużej ilości mieszkań awaryjnych i następnie socjalnych, które wydają się jedynym rozwianiem trudnej sytuacji zakwaterowania w kraju.

Rzecznik ds. mieszkalnictwa Socjaldemokracji poseł reprezentujący okręg wyborczy Dublin Bay North Cian O’Callaghan, wyraził zaniepokojenie i smutek z powodu wiadomości, że dwóch kolejnych bezdomnych zmarło w nocy i wezwał rząd do przyspieszenia dostaw domów oraz rozwinięcia programu wsparcia nazywanego „Housing First”.

Poseł O’Callaghan powiedział:

– To bardzo smutna wiadomość, że dwóch kolejnych bezdomnych zmarło w nocy w Dublinie. Niestety nie są to pojedyncze zgony. Niestety, widzieliśmy zbyt wiele osób bezdomnych, które umierały zbyt wcześnie. Średni wiek zgonu osoby bezdomnej w Dublinie wynosi 42 lata, czyli o dziesięciolecia krócej niż reszta populacji. Nie możemy na to pozwolić. Istnieją powtarzające się doniesienia o ludziach, którzy stali się bezdomni, napotykając przeszkody w dostępie do zakwaterowania w nagłych wypadkach. Istnieją również doniesienia o ludziach, którzy stali się bezdomni i śpią na ulicach, po tym, jak prywatni dostawcy zakwaterowania awaryjnego, zablokowali im możliwość skorzystania z noclegu, z powodu drobnych naruszeń przepisów. Rząd musi przyspieszyć dostarczanie w systemie „Housing First”, gdzie osobom bezdomnym zapewnia się własny dom i co najważniejsze, kompleksowe usługi zaspokajające ich potrzeby. Jest to podejście oparte na dowodach, które działa i należy je szybko wprowadzić.

W drugiej kolejności Socjaldemokracja chce, aby dostarczano większą ilość mieszkań socjalnych, by wyprowadzać ludzi z bezdomności, zapewniając im własne, nawet niewielkie lokum.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Polska-IE: Udostępnij
Dokumentacja medyczn
„Rząd przymyka ok
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian