Mieszkańcy Irlandii nadal chętnie wyjeżdżają na wakacje

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Konsumenci z Irlandii zmagają się z gwałtownie rosnącymi kosztami zakupu niezbędnych artykułów, w tym żywności i paliwa, ale wciąż chętnie wyjeżdżają letnie wakacje.

Według najnowszego raportu, jaki przedstawił Revolut, a dotyczy wydatków w supermarketach, te wzrosły w zeszłym miesiącu o 6,6 proc. w porównaniu z czerwcem, jednak kupujący, zauważając wyższe ceny zmieniają ich nawyki zakupowe. Revolut, który ma już w Irlandii ponad 1,9 miliona klientów, poinformował, że wydatki na artykuły spożywcze spadły o 4 procent w lipcu tego roku w porównaniu z lipcem 2021 roku, co sugeruje, że wielu klientów kupuje teraz mniej lub wybiera tańsze produkty.

Mimo to liczba osób spożywających posiłki w restauracjach wzrosła w lipcu w porównaniu z czerwcem, a wydatki w restauracjach wzrosły o 11,3 proc.

Revolut wskazał na zmieniające się postawy zakupowe, gdy budżety domowe są bardziej niż napięte, a coraz więcej konsumentów gotowych jest ograniczyć zakup artykułów z grupy podstawowych, aby odłożyć pieniądze na wycieczki, wakacje lub wyjście do restauracji.

Konsumenci w porównaniu z czerwcem wydali w lipcu o 3,9 proc. więcej pieniędzy na paliwo, a wydatki te wzrosły o ponad jedną czwartą w porównaniu z lipcem 2021 r.

Niektórzy klienci Revolut zrezygnowali z własnego samochodu na rzecz transportu publicznego, a wydatki na autobusy wzrosły w zeszłym miesiącu o 6,5 proc. Popyt na transport kolejowy również wzrósł w lipcu i wydatki na bilety kolejowe podniosły się o 6,6 proc.

Konsumenci wydawali w lipcu więcej na wakacje i to pomimo zakłóceń na lotniskach, a wydatki na zakupy biletów lotniczych wzrosły o 13,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku. Wydatki na rejsy wycieczkowe wzrosły natomiast w tym samym okresie o 52,5 procent.

Rezerwacja zakwaterowania w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych okazała się bardzo popularna, a wydatki w porównaniu z lipcem 2021 r. wzrosły o 80,5 proc. Jednak wczasowicze wydają się gotowi do oszczędzenia pieniędzy, gdy już skończą wydawać pieniądze na rozrywkę. Wydatki na samych lotniskach spadły o 11 procent, a zakupy bezcłowe spadły o 18,8 procent.

Rzecznik Revolut powiedział:

– Po kilku latach ograniczonego podróżowania konsumenci szukają zagranicznych wakacji. Jednak zwracają uwagę na to, na co wydają pieniądze, koncentrując swoje wydatki na rezerwacjach hoteli i lotów oraz unikając sklepów na lotniskach.

Zakupy odzieży spadły w lipcu o 5,3 proc. w porównaniu z czerwcem, podczas gdy wydatki na zajęcia rekreacyjne, takie jak kino, kluby sportowe i galerie sztuki, również spadły w zeszłym miesiącu i taka tendencja może być obserwowana do końca tego roku, dodaje Revolut.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wzrastają kwoty zwr
Irlandia nie radzi s

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!