Mieszanie niewskazane

Ponieważ rząd wprowadził godzinę policyjną, zabawy sylwestrowe w lokalach zakończą się w tym roku o godzinie 20:00.

To mądra decyzja, bo po pierwsze da nam możliwość pójścia spać o rozsądnej godzinie, więc pierwszy dzień 2022 roku, nie będzie spędzony w półśnie i z lekkim bólem głowy, a po drugie, oszczędności duże, bo to żony, narzeczonej lub dziewczyny, nie trzeba będzie wysyłać do salonu piękności, aby partnerkę przygotowali, by do ludzi, wyjść mogła. Same plusy można powiedzieć, bo i panowie nie będą szaleć na parkietach, zaglądać w dekolty innym paniom, albo panom, gdyż w końcu mamy XXI wiek, a i nie trzeba będzie ich taszczyć do domu, po „upojnej” sylwestrowej nocy.

Rząd wiedział, jak się obecnie okazuje, co robi, więc w dobie inflacji, ograniczył nam koszty, czyli niezrozumiały jest fakt narzekania, że coś tam będzie zamknięte o 20:00. Sklepy zamykają o ósmej i co? Wszyscy żyją, więc i bez knajpy mogą, to proste.

Niestety będą tacy, którzy za nic mają zarządzenia władzy i stwierdzą, że rząd „to se może” i zorganizują Sylwestra w domu, by zagrać na nosie gabinetowi. OK, jest to wyjście, ale i tu trzeba uważać, bo jak w wigilijną noc, do drzwi może zapukać niespodziewany gość.

Tym z kolei może być funkcjonariusz tutejszej policji i zechce wejść do „środka wnętrza”, by skontrolować stan mieszania. Dobrą informacją jest ta, że policjanci, reagować mają wyłącznie w wyjątkowych przypadkach naruszeń przepisów, a i nie będzie się nakładać mandatów oraz wtrącać do więzienia.

Są jednak zalecenia władz medycznych, aby rozsądnie podchodzić do zabaw w domach i nie przesadzać z ilością osób, bo już święta Bożego Narodzenia pokazały, że wzrost zakażeń jest duży. Wczoraj stwierdzono ich prawie 16,5 tysiąca, co wzbudziło zaniepokojenie dra Holohana i premiera Martina.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland voices concer
Sylwester z Tomaszem