Midlands Polish Community: Zostań Świętym Mikołajem (PL – ENG)

‘Little Santa’ – Mikołajki – każdy może zostać Mikołajem!

W Polsce oraz w kilku innych krajach europejskich, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom drobne prezenty pod poduszką, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. Zwyczaj ten jest ukochany przez dzieci i tradycyjnie nawiązuje do dobrego biskupa Mikołaja z Miry, który również niepostrzeżenie rozdawał wielu ludziom drobne prezenty. Dzieląc się tym zwyczajem, Midlands Polish Community organizuje ‘Mikołajki’ dla dzieci z rodzin w potrzebie.

W tym roku w Mikołaja wciela się Wojtek Wróbel wraz z elfami z Midlands Polish Community.

Wychodząc naprzeciw potrzebom podczas tak ciężkiego czasu pandemii, w którym w tym roku przyjdzie nam obchodzić czas adwentu oraz Bożego Narodzenia, Midlands Polish Community pragnie dotrzeć i osłodzić ten czas najbardziej potrzebującym dzieciom na terenie Midlands.

Idąc wraz z ideą, że każdy może zostać Mikołajem, w tym roku Midlands Polish Community postanowił obdarować dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin w Midlands słodkimi prezentami.

Na zakup słodkich prezentów wykorzystano środki w ramach akcji #polonia4neighbours z Ambasady RP w Dublinie. Do akcji włączyli się również prywatni darczyńcy, polskie sklepy oraz lokalni przedsiębiorcy. Midlands Polish Community zbiera dary do 3.go grudnia po czym 5.go grudnia zostaną one zapakowane.

6.go grudnia kilkaset przygotowanych i zapakowanych upominków trafi do lokalnych organizacji charytatywnych, które opiekują się rodzinami i dziećmi.

Celem tej akcji jest przede wszystkim wywołanie uśmiechu na dziecięcych buziach.

Więcej informacji o naszej akcji znajduje się w linku poniżej: https://www.polishcommunity.ie/…/little-santa-mee-ko…

[ENG] To start celebrating Christmas spirit of charity and compassion, Midlands Polish Community is organising ‘Little Santa’ – ‘Mee-Ko-Why-Kee’ (in Polish) – an event which aims to bring smiles on children’s faces – more details in link above #polonia4neighbors

Thank you Polish Embassy Dublin!

Midlands Polish Community

Polska-IE: Udostępnij
Co wolno po decyzji
Spory zapas szczepio
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian