Micheál Martin o Bożym Narodzeniu: „Jest o wiele za wcześnie…”

Premiera Martina zapytano, jaki wpływ na święta Bożego Narodzenia będzie miał Covid, i w jakim stanie będzie wtedy kraj?

Pytania szły w stronę otwarcia Irlandii, więc zniesienie najwyższego poziomu ograniczeń, a jednocześnie próbowano ustalić, jak przetrwa to wszystko gospodarka. Premier był nieugięty w swoich wypowiedziach, konsekwentnie odmawiał udzielenia konkretnych odpowiedzi i można powiedzieć, że akurat w tym zakresie, premier ma rację.

Micheál Martin:

– Jest o wiele za wcześnie, aby powiedzieć, jakiego rodzaju Boże Narodzenie będziemy przeżywać, jaki wpływ będzie miał na Boże Narodzenie wirus, ale zauważam zmianę nastawienia ludzi. Myślę, że chcą, aby to wszystko zadziałało (lockdown – przyp. red.), a jeśli naprawdę zauważymy spadek zakażeń, to resztą możemy zajmować się przez kolejne miesiące.

Premier dodał też, iż jego gabinet, skupia się obecnie na wyprowadzeniu kraju z piątego poziomu ograniczeń, a jednocześnie na utrzymaniu gospodarki w dobrej kondycji, co pomoże w jej szybkim uruchomieniu. Taoiseach zapewnił, że decyzje o następnych krokach, podjęte zostaną przed końcem listopada, ale jakie będą, pozostawił bez odpowiedzi.

Szef gabinetu powiedział też o nowej kampanii, która wkrótce będzie rozpoczęta, a poznamy ją pod hasłem „Keep Well”.

Micheál Martin:

– Jesteśmy świadomi, że pandemia ma wpływ na zdrowie psychiczne, a psychologia pandemii jest bardzo, bardzo ważna. Dlatego staramy się budować różną odporność, ponieważ to nie są normalne czasy. Życie ludzi zostało wywrócone do góry nogami.

Bogdan Feręc

Źr: MerrionStreet

Polska-IE: Udostępnij
Przywódcy duchowi n
Poranny gość specj
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian