Micheál Martin nakazuje noszenie maseczek

Premier Martin zgodził się na wcześniejsze postulaty i podpisał rozporządzenie, które wprowadza obowiązkowe nakładanie na twarze maseczek.

Rozporządzenie wchodzi w życie w najbliższy poniedziałek, a obowiązek zakrywania twarzy będą miały wszystkie osoby, które będą korzystać z transportu publicznego. Nowe regulacje podpisane zostały dzisiaj wieczorem, o czym poinformowało Biuro Prasowe Premiera.

Z pierwszych informacji wiemy, że Garda, nie będzie miała w najbliższy poniedziałek prawa kontroli i egzekwowania przepisu, jednak komisarz Gardy Drew Harris wystąpił już do rządu, aby policjantom nadano takie uprawnienia.

Wcześniej premier Martin stwierdził, że obowiązek noszenia maseczek, będzie zgodny ze wcześniejszymi przepisami, a jednocześnie wymusi ich nakładanie. Osłony twarzy mówił dalej premier, obowiązkowe będą w tramwajach, autobusach i pociągach, a należy się też przygotować na to, że obsługa transportu publicznego, będzie mogła odmówić wpuszczenia do pojazdu osoby, która nie będzie posiadać maseczki.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Studio Dublin – 10
Będziemy latać wsz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish