Miało być przestępstwo „idealne”, ale coś musiało pójść nie tak … policjanci zatrzymali sprawców włamania do lombardu i pasera ukrywającego skradzione mienie

Złotoryjscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do lombardu w centrum miasta oraz pasera, który ukrywał skradzione mienie. Zamaskowani mężczyźni wybili szybę wystawową i ukradli przedmioty, które dosłownie były w zasięgu ich ręki. Chcieli popełnić przestępstwo „idealne”, pozbywając się między innymi ubrań, w których dokonali włamania. Ich starania okazały się nieskuteczne, ponieważ już kilka godzin po zdarzeniu zostali zatrzymani. Niemal całość skradzionego mienia została odzyskana. O dalszym losie zatrzymanych będzie decydował sąd.

W nocy w centrum Złotoryi dwóch zamaskowanych mężczyzn włamało się do lombardu. Kamieniami wybili szybę wystawową, po czym ukradli przedmioty, które dosłownie były w zasięgu ich ręki, ponieważ otwór w szybie był tak mały, że mieściły się w nich jedynie ręce sprawców. Zginęły telefony komórkowe, konsole do gry i sprzęt komputerowy o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Lokalni policjanci od razu zajęli się tą sprawą, a w wyniku przeprowadzonych działań wytypowano potencjalnych włamywaczy.

Jak się okazało, chcieli oni popełnić przestępstwo „idealne”, usiłując między innymi pozbyć się ubrań, w których dokonali włamania. Ich starania były nieskuteczne, bowiem w wyniku wnikliwej pracy kryminalnych, już kilka godzin od zgłoszenia zostali zatrzymani. Funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 23 lat oraz zabezpieczyli niemal całość skradzionego mienia.

Jeden z zatrzymanych, odpowiedzialny za ukrywanie skradzionych przedmiotów usłyszał zarzut paserstwa. Pozostali dwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku paserstwa kara jest o połowę niższa.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi

Polska-IE: Udostępnij...
Nie chciał konsul,
Rozmowa o sytuacji w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish