MIAŁ 3 PROMILE I JECHAŁ PO ZAKUPY

Policyjna czujność nie zawodzi także po służbie. Łowicki funkcjonariusz zareagował na podejrzane i niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego. Wyeliminował pijanego pirata drogowego, który mimo zakazowi sadowemu mając w organizmie 3 promile wyjechał po zakupy.

Taki kierowca to potencjalny zabójca na drodze. Na szczęście tym razem, dzięki czujności policjanta, nie doszło do tragedii.

9 kwietnia 2020 r. około godziny 15:00 policjant z  łowickiej „patrolówki” , w czasie wolnym od służby ,w Mysłakowie zauważył audi, które poruszało się całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, podjął pościg swoim prywatnym samochodem. Policjant zmusił obserwowane auto do zatrzymania. Po wyjęciu kluczyków ze stacyjki audi, funkcjonariusz pilnując pirata drogowego wezwał telefonicznie swoich kolegów z komendy.

Okazało się, że 59-letni mężczyzna był  pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył, jechał po zakupy mimo, że posiadał czynny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ten przypadek pokazuje, że łowiccy policjanci są zawsze czujni, nawet po służbie. Teraz mężczyźnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości   i złamanie zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij...
Na żywo: Wystąpien
Wielkanoc 2020 – b
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish