Mężczyzna oskarżony o nękanie posłanki

Reprezentująca Fine Gael posłanka Jennifer Carroll MacNeill złożyła do An Garda Síochána zawiadomienie, iż jest nękana przez pewnego mężczyznę.

Irlandzka policja zajęła się sprawą, przeprowadziła śledztwo i na podstawie zebranego materiału dowodowego, skierowała sprawę do sądu, by ten przyjrzał się zarzutom. Pierwsza rozprawa w tej sprawie nie przyniosła rozwiązania, ponieważ 43-letni Gerard Culhane, powiedział przed Sądem Okręgowym w Dublinie, iż „nie akceptuje oskarżenia”, więc nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Podczas pierwszej rozprawy wniosek uzasadniała prowadząca sprawę sierżant detektyw Rachael Kilpatrick, która przedstawiła materiał dowodowy, w tym zeskanowane ze stron internetowych i mediów społecznościowych wpisy mężczyzny.

Garda wnioskowała o zatrzymanie mężczyzny w areszcie, co miało być środkiem prewencyjnym, ale sędzia prowadzący rozprawę Conal Gibbons, przychylił się do wniosku obrony i wydał postanowienie, że oskarżony odpowiadać będzie z „wolnej stopy” i zostanie zwolniony za kaucją. Sędzia Gibbons wyznaczył wysokość poręczenia majątkowego w wysokości 200 €.

Jednocześnie Sąd wydał postanowienie, iż oskarżonemu, nie wolno zbliżać się do Jennifer Carroll MacNeill, ani w żaden inny sposób podejmować prób kontaktu z posłanką, również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mężczyzna musi też co tydzień stawić się na wyznaczony posterunek Gardy, jak i nie może kontaktować się ze świadkami w tej sprawie.

Sędzia Conal Gibbons wyznaczył termin kolejnej rozprawy, a ta odbędzie się na pełnym posiedzeniu w przyszłym miesiącu.

Bogdan Feręc

Źr: Court Service

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Pierwsze pozwy zwią
Walka o władzę w S