Met Éireann ostrzega przed złymi warunkami atmosferycznymi

Wg meteorologów z Met Éireann, od połowy tygodnia możemy oczekiwać raczej złych i niepokojących zjawisk atmosferycznych, które mogą przynieść pewne konsekwencje.

Wstępem do całkowitej zmiany pogody w Irlandii będzie środa, kiedy zacznie mocniej wiać, a to zwiastować będzie nadejście silnych opadów deszczu i burz. Najgorsze warunki mają dotykać nas w czwartek i piątek, ale nie jest wykluczone, że taka lub zbliżona pogoda, utrzyma się również przez weekend.

Synoptycy uważają, iż opady deszczu, większe od standardowych, mogą przyczynić się do podniesienia stanu wód i powodować lokalne podtopienia oraz powodzie. Kolejnym niebezpiecznym elementem będzie bardzo silny wiatr, przede wszystkim w chwili występowania burz, a wyładowania elektryczne, również mogą być niebezpieczne.
Silny wiatr w niektórych nadmorskich rejonach kraju może także spowodować wpychanie wody morskiej do rzek, więc wywołane zostanie zjawisko cofki, a to dodatkowo wpływać ma na podniesienie się poziomu zagrożenia powodziowego.

Najgorszym dniem ma być jednak piątek i przez cały dzień mamy mieć do czynienia z powtarzającymi się burzami i obfitymi opadami deszczu.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Rosyjska ambasada de
Ryanair zgłasza ogr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian