Met Éireann ostrzega przed możliwymi opadami śniegu

Pomimo tego, że mamy już Celtycką wiosnę, zima uznała, że przypomni nam jeszcze o sobie i w weekend zrobi się zimno.

Ochłodzenie, chociaż niewielkie odczujemy już dzisiaj, a apogeum nastąpić ma w niedzielę, kiedy prawdopodobne są nawet opady śniegu. Co istotne, będą w kraju miejsca, w których pokrywa białego puchu może być całkiem gruba, a to powodować będzie utrudnienia w poruszaniu się po drogach, o ile ktoś musi wyjść z domu.

Tak nieprzyjemne dla niektórych warunki, obserwowane będą głównie w dzielnicach wschodnich, gdzie ten weekend, przynieść może opady śniegu z deszczem, śniegu, a nawet przelotne gradobicia.

Meteorolog Aoife Kealy powiedziała, że nie można obecnie jeszcze przewidzieć tego ze 100 proc. dokładnością, ale istnieje wysokie prawdopodobieństwo takich zdarzeń pogodowych. Wszystko wyjaśni się natomiast jutro, kiedy prądy powietrzne znad północnych rejonów naszego globu, jednoznacznie zbliżą się do Irlandii i wtedy będzie wiadomo, czy chłód i śnieg zagości na wyspie.

Arktyczne powietrze, będzie jednak w większym lub mniejszym stopniu wpływać na irlandzką aurę w przyszłym tygodniu, a niskie wskazania termometrów, obserwowane mają być aż do przyszłego czwartku.  

Możliwy jest też powrót przymrozków.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Zapanowało rozluźn
Łukasz Tygerski: Wo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian