Met Éireann oczekuje „dużo jasnej i ciepłej pogody”

Irlandzka aura postanowiła być w nadchodzącym tygodniu bardziej łaskawa dla mieszkańców wyspy i obdarować nas ma całkiem przyjemnymi wydarzeniami pogodowymi.

Wg irlandzkich meteorologów, ten tydzień, będzie można zaliczyć do łagodnych, a nawet przyjemnych, bo o ile zdarzać się będą okresy z deszczem, to jednak będzie też dosyć dużo słońca, a jednocześnie, termometry wskazywać mają temperatury, które zadowolą wiele osób.

Temperatura w całym kraju utrzymywać się będzie powyżej średniej dla tego okresu, więc od 10 do nawet 15 stopni Celsjusza, a ogólne warunki pogodowe mają być stabilne.

Takim dniem będzie rozpoczynający się właśnie poniedziałek, bo przeważać będzie na całym obszarze kraju słońce, chociaż pojawiać się będą też chmury, które szczelnie zasłonią niebo. Nie są wykluczone przelotne opady, głównie na zachodnim i północno-zachodnim wybrzeżu. Najwyższa temperatura w dzień to 13 stopni Celsjusza, a wiatr będzie słaby do umiarkowanego.

Wtorek rozpocznie się zachmurzeniem i mżawką lub nawet lekkimi opadami, jednak już w godzinach południowych pogoda postanowi przypomnieć o swej irlandzkiej naturze i na zachodzie oraz północy kraju, deszcz stanie się bardziej intensywny. To jednak nie wpłynie na wskazania termometrów, bo wciąż widzieć będziemy na nich do 14 st. C. W późnych godzinach popołudniowych wyjrzy zza chmur słońce.

Środa raczej pochmurna, ale z okresami z nasłonecznieniem, a opadów ma być wtedy znacznie mniej. Najlepsza pogoda na wschodzie kraju, natomiast zachód i północ to typowo więcej opadów. Temperatura oscylować będzie w przedziale od 10 do 14 stopni.

Czwartek praktycznie bez opadów, w niektórych częściach Irlandii z dużą ilością słońca, a lekkie przelotne opady, zdarzać się będą sporadycznie. Podniesie się też temperatura i zobaczymy od 12 do 15 stopni.

W piątek do popołudnia pogoda przyjemna – czasami ze słońcem i wskazaniami termometrów do 13 stopni Celsjusza, ale już wieczorem, rozpada się na stałe, a takie warunki pozostać mają z nami również przez cały weekend. Ważne jest jednak to, że o ile zrobi się nieco chłodniej, to nadal termometry wskazywać powinny wartości do 12 stopni.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland works with Li
Irlandia powinna pó