Met Éireann będzie informować o pogodzie w Irlandii Północnej

Szefowa działu prognoz w Met Éireann Evelyn Cusack powiedziała, że Republika zacznie wkrótce wydawać ostrzeżenia pogodowe również dla Irlandii Północnej, co jest zgodne z oczekiwaniami mieszkańców wyspy.

Obejmując swoje stanowisko, co miało miejsce ponad dwa lata temu, Cusack zapowiedziała, że chciałaby rozszerzyć informacje Met Éireann również o prognozy dla Irlandii Północnej i zapowiedź właśnie zostanie zrealizowana.

Obecnie prowadzone są ostatnie testy systemu oraz poprawiane są błędy, które znaleziono w trakcie uruchamiania tej usługi, ale nie potrwa to już długo i osoby, które podróżować będą do Irlandii Północnej, jak i mieszkańcy wyspy z Północy, będą mogli cieszyć się informacjami o stanie pogody przekazywanymi przez Met Éireann.

Jak zaznaczyła Evelyn Cusack, Met Éireann podczas tworzenia prognoz współpracować będzie ściśle z Met Office z Wielkiej Brytanii, a i dla wszystkich poziomów ostrzeżeń, jakie stosuje się u naszych sąsiadów, zostanie zachowane tamtejsze nazewnictwo. Nie będzie w tym zakresie istotnych zmian, bo dotyczą wyłącznie ostrzeżenia o statusie pomarańczowym, który w Królestwie nazywany jest bursztynowym.

Na zakończenie szefowa działu prognoz dodała, że dla Irlandii Północnej, wydawane będą takie same komunikaty, jakie stosuje się w Republice Irlandii, więc zarówno ostrzeżenia, jak i zwykłe prognozy pogody.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Ręce, które leczą
Jaki jest Twój znak
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish