MEiN: Gabinety stomatologiczne w szkołach otwarte także w wakacje (komunikat)

MEiN informuje:

Szanowni Państwo,

ze względu na długotrwały okres nauki zdalnej dzieci nie mogły w pełni korzystać z opieki stomatologicznej. Wakacje to dobry czas, żeby to nadrobić. Zachęcamy dyrektorów szkół, aby wspólnie z dentystami ustalili sposób funkcjonowania gabinetów stomatologicznych w szkołach, który będzie uwzględniał specyfikę okresu wakacyjnego i poinformowali o tym rodziców.

Wczesne rozpoznanie próchnicy u dzieci i młodzieży wpływa na zdrowie całego organizmu. Dlatego warto przypomnieć o możliwości skorzystania ze świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, które są finansowane ze środków publicznych.

Funkcjonowanie gabinetów dentystycznych w okresie wakacyjnym pozwala także niektórym lekarzom dentystom na wypełnienie kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich wcześniejsza realizacja była utrudniona ze względu na ograniczenia czasu epidemii.

W załączeniu przekazuję komunikat prasowy oraz nagranie mp3 w tym temacie.

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEiN

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ dsr/ mhr/

Polska-IE: Udostępnij
Prof. Mirosław Piot
South Korea’s KHNP
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian