Media społecznościowe wyśmiały premiera

Potencjalny atak Federacji Rosyjskiej na Wielką Brytanię wywołał w kraju wiele komentarzy, a o ile te były niepochlebne dla samej Rosji, to dostało się też premierowi Martinowi.

Co ciekawe, w prasie zaczęło się już mówić, że hipotetyczny atak nuklearny nie będzie wymierzony bezpośrednio w Irlandię, ale w Wielką Brytanię, jednak mniejsza z wysp otrzyma cios rykoszetem, bo fala uderzeniowa, niemożliwa jest do skierowania jej tylko w jedną stronę.

W mediach społecznościowych mówiło i mówi się wiele o wzrastającym zagrożeniu ze strony Federacji Rosyjskiej, a i ponownie odżyły nastroje antyrosyjskie, ale mówi się też, że rząd powinien w tej sprawie reagować raczej ostro i wyrazić swoje głębokie niezadowolenie.

Tak się stało i w wystąpieniu premiera Micheála Martina, słyszeliśmy niezadowolenie z takich potencjalnych planów ataku, ale premier stwierdził również, że Irlandia powinna być przeproszona przez Federację, iż zastrasza się również ją.

To wywołało kolejną falę komentarzy i premier Martin otrzymał internetowe razy od osób komentujących, a nawet został wyśmiany za wypowiedziane słowa. Konkretnie oczami wyobraźni widzieli oni, a i stworzonych było kilka memów, które pokazują, jak prezydent Putin przeprasza, niekiedy w głębokim ukłonie irlandzkiego szefa rządu.

Jak zaznaczało wiele osób, które podzieliły się w mediach społecznościowych swoimi opiniami, nie o taką reakcję irlandzkiego rządu im chodziło, a o jasne stanowisko w tej sprawie.

Do tej pory nie jest też do końca jasne, czy 9 maja odbędzie się dublińska parada z okazji Dnia Zwycięstwa nad hitleryzmem, a organizatorem jest rosyjska społeczność w Irlandii. Już sam szef Departamentu Środowiska Eamon Ryan mówił, że w tym roku powinno się tę imprezę odwołać, ale ani rząd, ani też służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku, nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie.

Wiele mówi się natomiast, iż dublińska Garda czyni intensywne przygotowania do 9 maja, bo w okolicach Phoenix Park zapowiadane są kontrdemonstracje, co może zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców stolicy.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Temperatura w kraju
Minister O'Brien z z
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська